خرید هدیه برای عکاسان کمی مشکل است و گاهی هم ممکن است هزینه زیادی داشته باشد، اما همیشه لزوما این طور نیست. در این جا لیستی از هدایا ارائه می‌کنیم که می‌توانید از بین آنها هدیه مناسبی را برای دوست عکاس خود انتخاب کنید. این لیست شامل مواردی است که هر عکاسی دوست خواهد داشت.

در تهیه این لیست، سعی کرده‌ایم این موارد را در نظر بگیریم:

۱. تلاش کزده‌ایم مواردی را انتخاب کنیم که کاربردی باشند، اما جزء ابزار روزمره عکاسی نباشند. بنابراین، کیف دوربین و سه پایه را در لیست نیاورده‌ایم.

۲. عکاسان بسیار کنجکاو هستند. آنها عاشق تجربه‌اند و همیشه به دنبال ابزار و گجت‌های جدید می‌گردند؛ بنابراین، برای انتخاب مواردی که در لیست آوردیم، خودمان را جای یک عکاس گذاشتیم و از خودمان پرسیدیم: «خوبه که این رو بگیرم؟»

عکاسان

همچنین، سعی کرده‌ایم گزینه‌هایی را که ارائه می‌کنیم، در دسترس، اما در عین حال، خاص باشند. با دادن این هدایا به یک عکاس، به او این امکان را می‌دهید که از عکاسان دیگر متمایز شود.

بسته نور‌پردازی آماده

بسته‌های نور‌پردازی آماده، گزینه خوبی برای هدیه به دوست عکاس‌تان است که می‌توانید آن ها را دانلود کنید و برای دوست‌تان بفرستید. این بسته‌ها به عکاسان امکان می‌دهند که جلوه‌های شگفت‌انگیزی به عکس‌هایشان ببخشند. اگر زمان کوتاهی برای انتخاب و ارسال هدیه برای دوست‌تان دارید. این گزینه بسیار مناسب است، چون می‌توانید آن را خریداری و دانلود کنید و با ایمیل برای دوست عکاس خود بفرستید.

برچسب سپر ماشین

کسانی که عاشق عکاسی هستند، دوست دارند برچسب «من عاشق عکاسی هستم» را روی سپر اتوموبیل‌شان داشته باشند. این برچسب به همه اعلام می کند که آنها شغل‌شان چیست و عاشق چه چیزی هستند. این گزینه قیمت مناسبی دارد، و با هدیه دادن آن می‌توانید علاقه خود را به دوست عکاس‌تان ابراز کنید، و در عین حال، هزینه بالایی هم پرداخت نکنید.

۱۰ نکته کاربردی برای خرید آثار هنری فاخر
بیشتر بخوانید...

مچ‌بند

عکاسی، با بیان درونیات شخص، همراه است.  بیشتر عکاسان دوست دارند به همه بگویند که عکاسی، هنرشان است. ممکن است کسی که می‌خواهید به او هدیه بدهید، اتومبیلی برای زدن برچسب سپر، نداشته باشد. و یا این که، بیشتر به مد و استایل علاقه داشته باشد. مطمئنا، مچ‌بند با طرح لنز دوربین، گزینه بسیار خوبی برای آنها است. این مچ‌بند‌ها در رنگ‌های سفید و سیاه، و با طرح چند برند معروف لنز‌های عکاسی، در بازار موجودند. عکاسان جوان، این هدیه را بسیار دوست خواهند داشت.

فیلتر تعادل رنگ سفید

فیلتر تعادل رنگ سفید جی‌جی‌سی، ابزاری عالی برای عکاسان حرفه‌ای است. این فیلتر، سبک و ارزان، و به‌کار‌گیری آن، بسیار ساده است. عکاس می‌تواند به‌سادگی آن را مقابل لنز دوربین نگه‌دارد و تعادل رنگ دلخواه خود را ایجاد کند. این فیلتر میتواند سایه رنگ سبز، آبی یا قرمز را از بین ببرد!

فیلتر جی‌جی‌سی، به‌اندازه کافی بزرگ است و هر لنزی را پوشش می‌دهد، و از آنجایی که نیاز نیست روی دوربین نصب شود، به‌کار‌گیری آن زمان‌بر نیست. اگر دوست عکاس‌تان به اصول فنی عکاسی توجه ویژه‌ای دارد، این هدیه را بسیار دوست خواهد داشت.

فیلتر تعادل رنگ سفید

تی‌شرت با طرح تکامل

تی‌شرت «تکامل عکاس»، طرحی جالب و با‌مزه دارد که در آن، زنجیره تکامل به یک عکاس ختم  شده که به صورت نشسته در حال عکاسی است. این تی‌شرت، که می‌تواند دیگران را به خنده بیاندازد، در همه اندازه‌ها موجود است، و هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان، مناسب است.

دسته کلیک

گرفتن عکس‌های «سلفی»، این روز‌ها به یک هنر تبدیل شده است.  عکاسان در همه جا، از مهمانی های تولد(خرید هدیه تولد) گرفته تا بالای کوه اورست، عکس‌های سلفی می‌گیرند. دسته کلیک به عکاس کمک می‌کند عکس‌های سلفی بهتر و با‌کیفیت‌تری بگیرد. این ابزار نیازی به باتری و بلوتوث ندارد و تقریباً به همه تلفن ‌های هوشمند متصل می‌شود، هر‌چند، برخی کاربران اندروید برای استفاده از آن، باید نرم‌افزاری را روی گوشی خود نصب کنند. قیمت این گجت نیز مناسب است.

لیوان طرح لنز

لیوان طرح لنز

این هدیه، ارتباط مستقیمی با مهارت عکاسی ندارد، و صرفاً بیانگر حرفه، و علاقه فرد به عکاسی است. دوست عکاس‌تان بسیار خوشحال خواهد شد که لیوانی با طرح لنز در دفتر یا استودیوی خود داشته باشد. لیوان‌های طرح لنز را می‌توان برای نوشیدن مایعات گرم و سرد استفاده کرد. این لیوان‌ها(خرید ماگ) با طرح لنزهای کنون و نیکون در بازار موجود هستند.

شاتر بی‌سیم

عکاسان باتجربه، از ارزش شاتر بی‌سیم الکترونیکی کاملا آگاه‌اند، و احتمالا در حال حاضر یکی از آنها داشته باشند. اما، اگر قصد هدیه دادن به عکاس تازه‌کاری را دارید، این ابزار ارزان قیمت (و البته ارزشمند)، هدیه‌ای کاربردی برای آنها خواهد بود. این وسیله به عکاس امکان می‌دهد دوربین خود را از راه دور کنترل کند. برای موقعیت‌هایی که نور کمی وجود دارد، استفاده از این ابزار، از تکان خوردن دوربین و تار شدن عکس جلوگیری می‌کند.

۱۰ نکته کاربردی برای خرید آثار هنری فاخر
بیشتر بخوانید...

این وسیله در عکاسی از کودکان و حیوانات نیز بسیار کاربردی است، زیرا به عکاس امکان می‌دهد بدون این که لازم باشد پشت دوربین قرار بگیرد، از سوژه‌هایش عکس بگیرد. مدل‌های مختلفی از این ابزار در بازار موجود است، و برای انتخاب گزینه مناسب، بهتر است درباره ویژگی‌های آنها تحقیق کنید.

بند دوربین

تا زمانی که عکاس، بند دوربین دیگری را امتحان نکند، متوجه نخواهد شد که بند اصلی دوربین‌اش چقدر زمخت و آزاردهنده است. برخی شرکت‌ها به خوبی از این موضوع آگاه هستند و تلاش کرده‌اند بند‌هایی مناسب، راحت، و زیبا تولید کنند. این بند‌ها، علاوه بر این که زیبا هستند، باعث توزیع مناسب وزن دوربین می‌شوند، و جلوی فشار آمدن به گردن را می‌گیرند. وقتی فرد از بند دوربین جدید و راحتی استفاده می‌کند، دیگر هیچ‌گاه از بند اولیه دوربین‌اش استفاده نخواهد کرد. بند‌هایی هم برای حمل سه‌پایه وجود دارند که گزینه مناسبی برای هدیه دادن هستند.

هدیه روز عکاس

پک‌های گرم‌کننده دست

اگر کسی که می‌خواهید به او هدیه دهید، به عکاسی در شب علاقه‌مند است یا در فضای باز و در سرما عکاسی می کند، گرم کننده های دست، هدیه خوبی برای او خواهند بود. این پک‌ها معمولا تا ده ساعت گرما را تأمین می‌کنند. همچنین می‌توان از آنها برای جلوگیری از بخار گرفتن لنزها، هنگام استفاده در فضای باز و در شب های سرد، استفاده کرد.