دادن هدایای سازمانی راه خوبی برای ایجاد انگیزه و ارتباط مؤثر با کارمندان، مشتریان فعلی، و همین‌طور مشتریان احتمالی است. این هدایا می‌توانند بسیار متنوع باشند، از وسایل کاربردی، خوراکی، و لباس بگیرید تا کارت هدیه، بلیت هواپیما و یا بلیت کنسرت.

چرا هدایای سازمانی مهم‌اند؟

گرفتن هدیه، تجربه‌ای لذت‌بخش و ماندگار است که باعث تقویت ارتباط و حس مثبت فرد یا سازمانی که هدیه را دریافت می‌کند، نسبت به برند شما می‌شود. مدت‌هاست که شرکت‌ها و بازاریابان به قدرت تأثیرگذاری هدیه برای ایجاد و حفظ روابط با مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی خود، و همچنین ایجاد حس قدرشناسی در آن‌ها، پی برده‌اند. بنابراین هدیه دادن را در سیستم سازمانی خود بگنجانید و تأثیر مثبت آن را در روند کاری و حس مثبت کارمندانتان ببینید.

روانشناسی هدایای سازمانی

روانشناسی هدایای سازمانی

تأثیرگذاری دادنِ هدیه، با تأثیر روان‌شناختی آن روی کسی که هدیه را دریافت می‌کند، ارتباط مستقیم دارد. اگر تابه‌حال کسی شما را با هدیه‌ای غافلگیر کرده باشد، چنین تأثیری را به‌طور ملموس تجربه کرده‌اید. بر اساس تحقیقاتی که در زمینه اهدای هدایای سازمانی انجام شده، می‌توان گفت این تأثیر به خاطر حس تعلقی است که هدیه به فرد می‌دهد. هدیه به شما می‌گوید که برای دیگران ارزشمندید. از طرفی هدیه دادن، اعتماد متقابل را نیز افزایش می‌دهد. چنین تأثیری کاملاً در موارد مختلفی که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، قابل‌مشاهده است.

چه زمانی و به چه کسانی باید هدایای سازمانی داد

برای دادن هدایای سازمانی، لازم نیست منتظر زمان یا مناسبت خاصی باشید. گروه‌های مختلفی از افراد هستند که می‌توانید به آن‌ها هدیه دهید. اما اگر به دنبال بهترین زمان برای دادن هدایای سازمانی هستید و یا نمی‌دانید دادنِ هدیه به چه کسانی واجب‌تر است، یک قانون کلی در این زمینه وجود دارد. این قانون می‌گوید: هر زمانی که می‌توانید، به کسانی که به رشد و پیشرفت شرکت شما کمک می‌کنند، هدیه بدهید. این افراد می‌توانند مشتریان وفادار شما، کارمندانتان و برخی ارائه‌دهندگان خدمات به شما باشند.

هدایای شخصی

هدیه به مشتریان

شما باید حداقل سالی یک‌بار برای همه مشتریان شرکت خود هدیه کوچکی ارسال کنید. هدایا باعث می‌شوند مشتریان همیشه به یاد شما باشند.

اگر تعداد محدودی مشتری ویژه دارید، حتماً به آن‌ها هدایایی خاص و سفارشی بدهید. برای انتخاب هدیه، سرگرمی‌ها و علایق مشتری را در نظر بگیرید، و اگر درباره آن‌ها اطلاعات کافی ندارید، از شرکت‌ها و فروشنده‌هایی که با آن‌ها سروکار داشته‌اند، اطلاعات کسب کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر با مشتری خود در باشگاه تنیس آشنا شده‌اید، راکت تنیس می‌تواند هدیه خوبی باشد. و یا اگر مشتری‌تان از فروشگاه خاصی خرید می‌کند، کارت خرید آن فروشگاه، هدیه مناسبی است. این هدایای شخصی به مشتری شما این حس را می‌دهد که برای شرکت شما خاص و مهم است.

اما اگر شرکتتان مشتری‌های زیادی دارد و این امکان وجود ندارد که برای تک‌تک آن‌ها هدایای شخصی تهیه کنید، می‌توانید چیزهای کوچکی که عموم افراد دوست دارند را هدیه دهید. البته از دادن هدایای تبلیغاتی ارزان‌قیمت، مانند خودکار یا دفترچه یادداشت‌هایی و یا مجسمه چوبی که نام برند شرکتتان روی آن‌ها حک شده است، خودداری کنید. حتی کارتی دست‌نویس، می‌تواند از چنین هدایایی مناسب‌تر باشد.

چرا هدایای سازمانی مهم‌اند؟

زمان هدیه دادن به مشتری‌های خاص نیز مهم است. به‌عنوان‌مثال، برخی از مشتریان ممکن است مناسبتی خاص را جشن نگیرند، و دادن هدیه به آن مناسبت، تأثیر خوبی نداشته باشد. برای حل این مسئله می‌توانید به‌طور غیرمستقیم از مشتریان سوالاتی بپرسید که به شما در انتخاب زمان مناسب برای هدیه دادن کمک کند. برای هدیه دادن، بیشتر به آنچه مشتری ترجیح می‌دهد و سلیقه او توجه کنید، و طبق سلیقه خودتان عمل نکنید.

ممکن است بخواهید در زمان‌های مختلف و بدون مناسبت رسمی خاصی به مشتریانتان هدیه دهید. زمانی که پروژه‌ای بزرگ را به پایان رسانده‌اید، یا محصول جدیدی تولید کرده‌اید، وقت خوبی برای هدیه دادن است. از ارسال هدیه در زمان‌های نامناسب، به‌طور جدی خودداری کنید. به‌عنوان‌مثال وقتی‌که در حال بستن قرارداد جدیدی هستید و یا درگیر رقابت با شرکتی دیگر بر سر یک مناقصه هستید، هدیه شما می‌تواند پیام اشتباهی به مشتری منتقل کند.

هدیه به کارمندان

کارمندان هر شرکت یا سازمان انتظار دارند حداقل یک‌بار در سال، نشانه‌ای از قدردانی از طرف کارفرمای خود دریافت کنند. این اتفاق معمولاً در پایان هر سال می‌افتد. اکثر کارمندان پاداش نقدی را ترجیح می‌دهند. بنابراین اگر امکانِ دادن پاداش نقدی برای شرکتتان فراهم است، آن را از کارمندانتان دریغ نکنید. این کارِ شما آن‌ها را بسیار خوشحال خواهد کرد.

اگر توانایی پرداخت پاداش کافی به تمام کارمندان را ندارید، هدیه‌ای کوچک مانند کارت هدیه یک رستوران و خرید زیورآلات گوناگون برای همکاران خانم هم می‌تواند به آن‌ها حس قدردانی بدهد. چنین هدایایی برای اکثر کارمندان، کافی است؛ اما اگر تعدادی کارمند خاص دارید که به‌گونه‌ای شریک کاری‌تان هم محسوب می‌شوند، حتماً هدایایی ویژه برای آن‌ها در نظر بگیرید.

هدیه به کارمندان

هدیه به ارائه‌دهندگان خدمات

اگر افراد یا تیم‌های مختلفی به شرکت شما یک سری خدمات ارائه می‌دهند، حتماً برای آن‌ها نیز پاداش و هدایایی در نظر بگیرید. تیم‌هایی که به شما مشاوره می‌دهند و حتی تیم پستی و ارسال محصولات را می‌توان در این گروه به حساب آورد.

می‌توانید در مناسبت‌های خاص، برای این افراد و تیم‌هایی که به شرکت شما خدماتی ارائه می‌دهند (البته با در نظر گرفتن ترجیحات و شخصیت آن‌ها)، هدایایی بفرستید. همچنین می‌توانید پس از پایان یک پروژه بزرگ یا زمانی که آن‌ها کمک ویژه‌ای به شرکت شما کرده‌اند، برایشان هدایایی ارسال کنید.آن‌ها نیز احتمالاً هدایایی مانند پول نقد یا کارت‌های هدیه را ترجیح می‌دهند.

شما می‌توانید بر اساس میزان همکاری‌تان با آن‌ها و نوع خدماتی که به شما ارائه می‌دهند، در مورد مبلغ پاداش و هدیه تصمیم بگیرید.در چنین مواقعی شاید لازم باشد با اضافه کردن یک سورپرایز کوچک، این هدایا را نیز شخصی‌سازی کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر از نزدیک با یک مشاور کار می‌کنید و با نوع قهوه موردعلاقه او آشنا هستید، یک بسته از آن را نیز به همراه پول نقد یا کارت هدیه، به او بدهید. اما احتمال کمی دارد که از علایق کسی که محصولات شما را جابجا می‌کند، باخبر باشید. برای او دادن پول نقد یا کارت هدیه، گزینه مطمئن‌تری است.

بودجه خرید هدایای سازمان

بودجه خرید هدایای سازمانی

مبلغی که می‌خواهید برای هدیه دادن به کارمندان و مشتریانتان هزینه کنید، به رابطه شما با آن‌ها بستگی دارد. اگر مشتریان و کارمندانتان برای تجارت شما اهمیت زیادی دارند و در سودآوری شرکت نقشی اساسی دارند، ممکن است بخواهید برای انتخاب هدیه‌ای که نشان‌دهنده قدردانی‌تان باشد، وقت و هزینه بیشتری صرف کنید.

خرید هدیه روز خبرنگار
بیشتر بخوانید...

عوامل تعیین‌کننده هزینه لازم برای هدایای سازمانی

عوامل مختلفی وجود دارد که بر مبنای آن‌ها می‌توانید بهترین هدیه سازمانی را برای مشتریان و کارمندان شرکتتان انتخاب کنید.

  • بزرگی تجارتتان
  • میزان سود شرکت
  • نوع ارتباطی که با مشتری دارید
  • بودجه‌ای که می‌توانید به هدایای سازمانی اختصاص دهید
  • تعداد مشتریان
۱۰ نکته و دلیل اصلی برای خرید و استفاده از آثار هنری
بیشتر بخوانید...

۵ دلیل برای انتخاب آثار هنری به‌عنوان هدیه سازمانی

در میان تمام هدایایی که می‌توان برای کارمندان یا مشتریان شرکتتان در نظر بگیرید، خرید آثار هنری گزینه فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسند.

شما با هدیه دادن یک اثر هنری، ارزش و اهمیت بیشتری را به کسی که هدیه می‌دهید منتقل می‌کنید و به او نشان می‌دهید در مورد آن هدیه به‌طور خاص و منحصربه‌فرد فکر کرده‌اید.

ازآنجا که یک دست‌سازه هنری روح و گرمای خاصی به هر فضایی می‌بخشد، شما با دادن آن به‌عنوان هدیه، روح دل‌نشینی به فضای خانه یا محل کار فرد هدیه گیرنده می‌بخشید.

کلیشه هدایای سازمانی تقویم، ساعت و سررسید است. آن‌ها تکراری هستند و جذابیت خاصی برای فرد هدیه گیرنده ندارند. اما یک اثر هنری می‌تواند به‌کلی کارمند یا مشتری شما را سورپرایز کند، چون یک هدیه منحصربه‌فرد است.

هدیه سازمانی

احتمال اینکه فرد از هدایای سازمانی کلیشه‌ای (که معمولاً هم لوگوی شرکت یا سازمان روی آن درج می‌شود) استفاده کند، بسیار کم است. در نتیجه شما یک وسیله بلااستفاده را هدیه می‌دهید که بیهوده برای ساخت آن و مواد اولیه‌اش هزینه شده است و شاید در هر خانه‌ای مشابهش را بتوان پیدا کرد.

درحالی‌که یک اثر هنری، هدیه ارزشمندی است که خیلی زود جای خود را در فضای موردنظر پیدا می‌کند و مشابهی ندارد. شما با هدیه دادن یک اثر هنری، شخصیت و تفکر خود را به نمایش می‌گذارید و از نظر وجهه شرکت و برند شما، همچنین از لحاظ پرسونال برندینگ برای شما بسیار خوب خواهد بود.

پیشنهاد انکیدو برای هدایای سازمانی

در ادامه توضیحات پیرامون لزوم هدیه دادن به کارمندان و مشتریان در شرکت‌ها و سازمان‌ها، و با وجود دلایلی که برای انتخاب یک اثر هنری به‌عنوان هدیه سازمانی آورده شد، با هم پیشنهادات انکیدو را در این زمینه بررسی می‌کنیم. آنچه در پایین مشاهده می‌کنید آثار دکوراتیو گروه هنری سین‌جین، سهیلا جلیلی، نیلازی، آتلیه آبان، آوان مهر، شیوا محمدی، کَسمه و مژده کیا از هنرمندان برگزیده انکیدو است.

دیوارکوب با ترکیب فولاد و الیاف طبیعی اثر سین جین

دیوارکوب با ترکیب فولاد و الیاف طبیعی اثر سین جین

جا شمعی و جاعودی دیواری اثر سهیلا جلیلی

تابلو چوبی اسب اثر نیلازی

تابلو چوبی اسب اثر نیلازی

مجسمه چوبی مرد با پرنده آبی اثر آتلیه مجسمه‌سازی آبان

مجسمه چوبی مرد با پرنده آبی اثر آتلیه مجسمه‌سازی آبان

قاشق‌ برنجی میناکاری شده اثر آوان مهر

قاشق‌ برنجی میناکاری شده اثر آوان مهر

گلدان چوبی، اثر شیوا محمدی

گلدان چوبی اثر شیوا محمدی

مجسمه سیمی اثر گروه هنری کَسمه

مجسمه سیمی اثر گروه هنری کَسمه

استند مینیاتوری گل‌ارکیده با میز و قاب اثر مژده کیا