بین دو شهر مکه و مدینه، محلی وجود دارد که در زمان پیامبر اکرم (ص) کاروان‌هایی که از حج بازمی‌گشتند، در آنجا از هم جدا شده و هر کدام به سمت دیار خود می‌رفته‌اند. غدیر خم در این محل قرار گرفته است. غدیر به معنای آبگیر یا گودالی است در بیابان که با آب باران پر می‌شود. از آنجا که این آبگیر به شکل خُم رنگرزان بوده و برخی صحرانشین‌ها جامه‌های رنگ کرده خود را در این آبگیر می‌شسته‌اند، به آن غدیرخُم می‌گفتند.

در سال دهم هجرت، پیامبر در راه برگشت از سفر حج، به دستور خدا حج‌گزاران را در غدیرخم گرد آورد و امام علی (ع) را به‌عنوان جانشین بعد از خود به مردم معرفی کرد. مسلمانان با حضرت علی (ع) بیعت کردند و این‌گونه اسلام مسیر خود را از میان امامت و ولایت حضرت علی (ع) و خاندان او ادامه داد. این روز از عیدهای مهم مسلمانان است که عموم مردم در آن به جشن و شادی می‌پردازند. یکی از عیدهایی که معمولا اکثر خانواده‌ها برای تازه عروس و یا تازه داماد هدیه خریداری می‌کنند، عید غدیر است.

هفت پیشنهاد برای هدیه عید غدیرخم

هفت پیشنهاد برای هدیه عید غدیرخم

هر مناسبتی که شادی‌آفرین باشد، فرصت بی‌نظیری برای ابراز محبت به اطرافیان و دادن هدیه به آن‌ها به وجود می‌آورد. در روز عید غدیر، مردم به دیدار افراد سید و یا سادات می‌روند و از آن‌ها عیدی‌هایی می‌گیرند که جنبه تبرک و برکت دارند. عده‌ای رسم دارند اسکناس نو عیدی می‌دهند، و یا در پاکت‌ها و گیفت‌هایی رنگارنگ همراه با اسکناس، شکلات و آب‌نبات می‌گذارند. بعضی‌ها در این روز دعا و یا کتابچه‌های مذهبی به دیگران هدیه می‌دهند. اما به نظر می‌رسد برای ایجاد خاطره بهتر و به وجود آوردن فضای شادتر می‌توان با کمی خلاقیت به گزینه‌های جذاب‌تری هم فکر کرد.

راهنمای خرید هدیه روز مادر | 10 هدیه پیشنهادی برای روز مادر
بیشتر بخوانید...

اگر شما سیّد یا سادات هستید، و می‌خواهید به عزیزانتان هدیه‌های ویژه‌تری بدهید، یا مثلاً همسر شما سیّد است و دلتان می‌خواهد به این مناسبت هدیه‌ای برای او در نظر بگیرید، و یا به مناسبت عید غدیرخُم می خواهید کارمندان‌تان را با دادن هدیه سورپرایز کنید، انکیدو چند اثر هنری را به شما پیشنهاد می‌دهد.

 

انگشتر نقره مرغ اثر لاوه
انگشتر نقره «گنجشک»، اثر برند «لاوه»، یک عیدی زیبا برای تازه عروس‌ها

 

 بوک‌مارک سوخته‌کاری شده، اثر برند «قوچ»
بوک‌مارک سوخته‌کاری شده، اثر برند «قوچ»، یک هدیه کوچک و خلاقانه برای بخشیدن یک حس خوب به کارکنان‌تان

 

 «گل‌فروشی مینیاتوری» اثر برند «ریز و میز»
«گل‌فروشی مینیاتوری» اثر برند «ریز و میز»، هدیه‌ای خاص و متفاوت برای یار شما اگر عاشق گل است.
 جعبه مکعب شیشه‌ای اثر برند «اُرس»
جعبه مکعب شیشه‌ای اثر برند «اُرس»، هدیه‌ای زیبا و درخشان و به یاد ماندنی

 

 مجسمه چوبی «گنجشک»، اثر «آتلیه مجسمه‌سازی آبان»
مجسمه چوبی «گنجشک»، اثر «آتلیه مجسمه‌سازی آبان»، هدیه‌ای لطیف و دوست‌داشتنی برای مشتریان یا پرسنل شرکت‌تان

 

گردنبند چوبی سوخته‌کاری شده، اثر برند «قوچ»
گردنبند چوبی سوخته‌کاری شده، اثر برند «قوچ»، برای کسانی که عاشق بوی چوب و آتش و طبیعت هستند.

 

 «کنسول بازی مینیاتوری»، اثر برند «ناحیلا»
«کنسول بازی مینیاتوری»، اثر برند «ناحیلا»، هدیه‌ای متفاوت اگر همسر یا دوست شما عاشق بازی با کنسول است.

هدایای سازمانی مخصوص عید غدیر

هدایای تبلیغاتی یا سازمانی یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ بازار است که باعث می‌شود مشتریان و کارکنان نسبت به برند شما حس وفاداری داشته باشند و خریدارانتان به مشتریان دائم تبدیل شوند. عید غدیر از بهترین زمان‌هایی است که با در نظر گرفتن هدیه می‌توانید از زحمات کارمندانتان تقدیر کنید. شما با این کار آن‌ها را دلگرم و خوشحال می‌کنید و اگر هدیه‌ای غیرتکراری در نظر گرفته باشید، خاطره خوشی که برای آن‌ها می‌سازید، دوچندان خواهد شد.

در چنین مناسبت‌هایی معمولاً هدایای سازمانی شامل همان شکلات و اسکناس نو می‌شود. اما باز هم با کمی خلاقیت می‌توان هدایایی جالب و به‌یادماندنی به پرسنل و مشتریانتان بدهید.

یک کارت‌پستال تصویرسازی شده یا پیکسل‌هایی با طرح‌های متنوع و خاص، مجسمه‌های چوبی با طرح‌های مینیمال، یک دست‌سازه مفتولی و یا گلدانی سفالی به نظر می‌رسد هدایای سازمانی به‌یادماندنی باشند.

آثار هنری به‌عنوان هدیه عید غدیرخم

آثار هنری به‌عنوان هدیه عید غدیرخم

همان‌طور که پیش از این گفتیم عید غدیرخم، یکی از فرصت‌هایی است که برای نشان دادن دوستی و محبت نباید از دست داد. هدیه‌ها و عیدی‌های متنوعی را برای این مناسبت می‌توان انتخاب کرد، اما قبول کنید یک عیدی که از آثار هنری و از دست‌سازه‌های هنرمندان کشورمان باشد، چقدر می‌تواند جذاب، با اصالت، خاص و متفاوت باشد.

خرید کادوی آنلاین در دوران قرنطینه و شیوع کرونا
بیشتر بخوانید...

از آنجا که دستان هنرمندی ساعت‌ها انرژی و توان خود را روی خلق این آثار گذاشته، ارزش این هدایا بسیار بالاتر و بیشتر از مبلغی است که برای خرید آن‌ها می‌پردازید. همچنین زیبایی و ماندگاری، آن‌ها را تبدیل به انتخاب‌های هوشمندانه‌ای به‌عنوان هدیه می‌کند.

آثار هنری به‌عنوان هدیه عید غدیرخم، هدایایی لوکس و نفیس، درخور و شایسته خواهند بود که به‌طور قطع احساسات مخاطبان شما را تحریک می‌کنند، کاربردی هستند و به اصالت برند شما کمک می‌کنند.

به یاد داشته باشید، روزهایی مانند عید غدیر و امثال آن بهانه‌هایی هستند برای شاد بودن، دورِهم بودن، ابراز محبت و هدیه دادن. از چنین فرصت‌هایی برای دادن حس خوب به خود و اطرافیان‌تان استفاده کنید.