تاریخچه روز دختر

همانطور که می‌دانید در تقویم شمسی مناسبت‌های مختلف مانند تولد‌ها و اعیاد نام گذاری های متفاوتی دارند. روز دختر هم از با پیروی از این قانون مصادف است با روز تولد حضرت معصومه که به این نام در تقویم ما قرار گرفته است.

تاریخچه روز دختر در ایران

با مروری برگذشته و اتفاقات سال 1385، به رویدادی مهم و تاثیرگذار برای دختران کشورمان برمی‌خوریم. شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به پیشنهاد فرهنگسرای دختران ایران زمین، روز ولادت حضرف معصومه را به عنوان «روز ملی دختر» تصویب و طی جشنی که در همان روز برگذار شد، اولین سالروز ملی دختران گرامی داشته شده و فرهنگسرای دختران به عنوان دبیرخانه دائمی روز ملی دختر انتخاب شد.

تاریخچه روز دختر در ایران

روز جهانی دختر و تاریخچه آن

روز جهای دختر بچه‌ها (International Day of Girl Child) در تاریخ 11 اکتبر برابر با 20 مهر به عنوان روز گرامیداشت مقام دختر در جهان شناخته می‌شود.

روز جهانی دختر همانند روز ملی دختر در ایران، از قدمت زیادی برخوردار نیست. در سال 2012 سازمان ملل با هدف بهبود وضعیت اجتماعی دختران، ایجاد فرصت‌های رشد بیشتر در جامعه و موارد این چنینی، این روز را روز جهانی دختر اعلام کرد.

راهنمای خرید بهترین هدیه روز دختر

اهمیت بزرگداشت روز دختر

امروزه با توجه به حضور پررنگ‌تر زنان و دختران در جامعه، توجه به روز‌های ملی و جهانی مربوط به آن‌ها برای بهبود وضعیت اجتماعی، شرایط زندگی و … از اهمیت بالایی برخوردار است.

از جمله آداب و رسوم مهم در این روز، خرید هدایایی مناسب با سلیقشان و برگذاری جشنی کوچک می باشد.

راهنمای خرید هدیه روز مادر | 10 هدیه پیشنهادی برای روز مادر
بیشتر بخوانید...

راهنمای خرید هدیه برای روز دختر

انتخاب هدیه مناسب با سلیقه فرد از مهم‌ترین عوامل است. هدیه دادن در روز دختر شامل سه رده سنی می‌شود، کودکان، نوجوانان و جوانانان که با توجه به بازه سنی هر شخص، هدیه خاص و مناسب سلیقه فرد انتخاب می‌شود. ما در انکیدو با ارائه لیستی از هنرمندان به همراه آثارشان، قصد داریم تا راهنمایی جامع برای خرید بهترین آثار هنری  به عنوان هدیه روز دختر باشید.

راهنمای خرید هدیه برای روز دختر

خرید هدیه روز دختر از انکیدو

ما در انکیدو به عنوان بستر ارتباطی میان شما و هنرمندان، قصد داریم تا انتخابی آسان، مناسب و ارزان قیمت را در اختیارتان قرار دهیم. از این رو در ادامه به ارائه لیستی از آثار هنری مناسب به عنوان هدیه روز دختر می‌پردازیم.

آویز چوبی به عنوان هدیه روز دختر

آویز‌های چوبی از دسته زیورآلات چوبی هستند. ظریف، سبک، طراحی منحصربه فرد از جمله پارامترهایی هستند که شما را راغب به انتخاب این دسته از آویزهای چوبی ساخته شده توسط گروه روند  به عنوان هدیه مناسب برای روز دختر خواهند کرد.

 

اویز چوبی روند
آویز چوبی ساخته شده با چوب گردو، اثری زیبا و خاص از گروه هنری روند مناسب برای هدیه روز دختر کد 447

 

 

اویز چوبی مناسب روز دختر - روند
آویز کلید چوبی، اثری از گروه هنری روند ساخته شده از چوب گردو، طراحی ظریف و منحصر به فرد این اثر را به انتخابی مناسب برای هدیه روز دختر تبدیل کرده است.

 

عروسک هدیه مناسب برای روز دختر

از گذشته تا به امروز فارق از سن و سلیقه فردی، انواع عروسک‌ها در رنگ و طرح های مختلف از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای خرید هدیه روز دختر بوده است. ما در انکیدو آرت هنرمندانی با ذوق و سلیقه در حوزه ساخت عروسک به همراه آثارشان را جمع آوری کردیم تا شمارا در مسیر انتخاب بهترین هدیه روز دختر راهنمایی کنیم. درادامه به معرفی برخی از این آثار می پردازیم.

 

راهنمای خرید کادو ولنتاین مردانه
بیشتر بخوانید...
عروسک مناسب روز دختر - ناحیلا
عروسک دختر موفرفری میناتوری اثری از گروه هنری ناحیلا، ساخته شده از پارچه و پنبه انتخابی مناسب برای هدیه روز دختر

 

عروسک آلیس مناسب روز دختر - گیوا
عروسک عالیس در سرزمین عجایب کاری زیبا و دست‌ساز از گروه هنری گیوا، ظرافت ترکیب شده با رنگ های مختلف این اثر را به انتخابی مناسب برای هدیه روز دختر تبدیل کرده است.

 

عروسک زوج بافتنی مناسب روز دختر - گیوا
عروسک زوج خرگوش اثری از گروه هنری گیوا، ساخته شده از کاموا در رنگ‌های مختلف، قد عروسک 25 سانت است.

 

ماگ و ظروف طرح دار برای هدیه روز دختر

ماگ و انواع ظروف که با طرح های دلخواه و یا از پیش طراحی شده، ‌آن‌ها را به یکی از اصلی ترین گزینه‌های خرید هدیه روز دختر تبدیل کرده است. ما در انکیدو با جمع آوری آثاری از هنرمندان مطرح در حوزه ساخت ماگ و ظروف طرح دار، راهنمای شما تا انتخاب بهترین هدیه روز دختر هستیم.

فنجان مناسب روز دختر - گندم
فنجان‌های فسقلی، اثری از گندم، استفاده از رنگ‌ها متنوع همراه با طراحی دلنشین و خاص این آثار را به سلیقه هرفردی نزدیک‌تر کرده است.

 

بشقاب سرامیکی مناسب روز دختر - ماری سرامیک
بشقاب و دیوارکوب طرح گربه اثری از ماری سرامیک، ساخته از سرامیک، قابل شست وشو، طراحی منحصر به فرد این اثر، آن را در لیست هدایای محبوب برای روز دختر قرار داده است.

 

ماگ دانیار مناسب روز دختر - ریشه
ماگ  سفالی با نام دانیار اثری از گروه هنری ریشه، ساخته شده با سفال بدون لعاب، رنگ استفاده شده رنگ طبیعی سفال است.

 

در بالا لیستی از آثار پیشنهادی انکیدو به عنوان هدیه روز دختر را مشاهده کردید. این آثار همگی ساخته شده دست هنرمندان محبوبی است که به صورت تخصصی در زمینه ساخت عروسک، ماگ، بشقاب و … فعالیت دارند.

انکیدو راهنمای انتخاب هدیه روز دختر

همانطور که در این مقاله گفته شد، ما در انکیدو با جمع آوری آثاری از هنرمندان برجسته در حوزه تولید انواع آثار هنری، قصد داریم تا بستری باشیم برای انتخاب بهترین هدیه روز دختر. توجه به سلیقه از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید هدیه روز دختر است، ما در انکیدو برای تمامی سلیقه ها و رده‌های سنی دختران، آثاری را به عنوان هدیه معرفی کرده‌ایم.