دیوارهای خانه خالی هستند؟  به نظر می‌رسد که شما را در خود حبس کرده‌اند و حس یک «خونه گرم» را به شما نمی‌دهند؟ خب، می‌توانید نقاشی‌هایی پرینت شده بخرید و روی دیوار بزنید؛ اما قبل از آن به چند دلیل توجه کنید که شما را مجاب می‌کند چرا باید آثار هنری اصل بخرید. همین امروز، و شاید هم همین الآن!

۱. آثار هنری اصلی، تأثیر مثبتی روی محیط زندگی شما دارند و سطح زندگی‌تان را بالا می‌برند. دیوارهای شاد، با خود شادی می‌آورند و به زندگی روح می‌بخشند.

۲. اثر هنری اصل، فراتر از وسیله‌ای برای تزئین و دکوراسیون است. اثر هنری خوب و اصیل به شما الهام می‌دهد تا به شکلی دیگر به دنیا نگاه کنید. شما همیشه نگران هستید اثری که می‌خرید به دکوراسیون خانه نخورد، اما نگرانی را کنار بگذارید و آنچه را دوست دارید بخرید. مطمئن باشید که برایتان الهام‌بخش خواهد بود.

آثار هنری اصلی

۳. با خرید اثر هنری، مستقیماً از هنرمند حمایت می‌کنید و به او امکان می‌دهید هنر خلاقانه خود را ادامه دهد. این کار کیفیت زندگی همه ما را بالاتر می‌برد.

باید قبول کرد جهان «بدون هنر» جایی نیست که دوست داشته باشیم در آن زندگی کنیم، پس هر طور که می‌توانید از هنرمندان بومی حمایت کنید.

۴. هنر، لذتی سازگار با محیط‌زیست است و نگهداری آثار هنری تأثیر منفی بر آن ندارد.

این جنبه شاید ساده‌لوحانه و بی‌معنی به نظر برسد، اما کمی دقیق‌تر به کارهایی که روزانه برای لذت بردن انجام می‌دهید، و تأثیر آن‌ها بر محیط‌زیست فکر کنید. نگاه کردن به نقاشی روی دیوار، هیچ کربنی تولید نمی‌کند!

آشنایی با رزین و روش‌های ساخت زیورآلات رزینی
بیشتر بخوانید...

۵. آثار هنری اصیل، برخلاف کارهای کپی و تولید انبوه، به دلیل اثر دست هنرمند در خلق آن‌ها، ارزش ذاتی دارند.

خرید اثر هنری اصل، نسبت به خرید آثار کپی حس بهتری به شما می‌دهد. متأسفانه آثار دست‌ساز و اصلی همواره به تولید انبوه می‌رسند.

۶. انتخاب آثار و دقت در کلکسیون هنری، بیانگر افکار درونی و شخصیت شماست. معمولاً با آنچه می‌پوشید یا می‌گویید، خود را ابراز می‌کنید، درحالی‌که جمع‌آوری آثار ارزشمند می‌تواند راه بهتری برای ارائه شخصیت‌تان باشد.

۷. اثر هنری اصلی را بخرید، چون منحصربه‌فرد است. داشتن چیزی که تنها به شما تعلق دارد، هیجان‌آور است.

هرچند بعضی افراد به دنبال چیزهایی هستند که دیگران دارند، اما داشتن آنچه که مشابهی ندارد، همیشه جذاب‌تر است.

اثر هنری منحصربه‌فرد

۸. اگرچه خرید آثار هنری برای سرمایه‌گذاری نباید هدف اصلی خرید آن‌ها باشد، اما لذت‌بخش است که بفهمید قیمت اثری که ده سال پیش خریداری کرده‌اید، دو برابر شده است.

۹. اگر کمی دقت کنید، می‌بینید که هنر به خانه یا محل کارتان، فضایی انسانی‌تر می‌بخشد. آثار هنری به محیط، شخصیت و گرمی می‌دهند و هر فضایی را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل می‌کنند.

۱۰. هنر می‌تواند با ایجاد سؤال در ذهن کودکان و بزرگسالان، آن‌ها را به تفکر و یادگیری در مورد موضوعی خاص ترغیب کند، و بهانه‌ای باشد برای گفتگویی ارزشمند و لذت‌بخش.

همه این دلایل باید شما را به فکر وادار کند که هر چه زودتر اثر هنر اصیلی را بخرید و وارد زندگی‌تان کنید. از هر جنبه‌ای که نگاه کنید، هنر برای شما مفید و ارزشمند است!