همه چیز درباره انکیدو

همه چیز درباره اِنکیدو

اینک اوست انکیدو
زاده دشت
آفرینه‎‎‎‎‎ای از خاموشی شبانه
با غزالان گیاهِ دشت همی چرد
با درندگان در آبدان‌ها آب همی نوشد
با جانوران وحشی در آب شادی همی کند

حماسه گیلگمش(خرید کتاب گیلگمیش برگردان احمد شاملو) را کهن‎‎‎‎‎ترین حماسه بشری می‎‎‎‎‎دانند که در بین‎‎‎‎‎النهرین شکل گرفته و در 12 لوح به زبان سومری سروده شده است. گیلگمش پنجمین پادشاه اوروک در بابل؛ جنگجویی سخت، ظالم و خشن است. مردمان اوروک شکایت او را پیش خدایان می‌برند. خدایان دستور می‌دهند مردی زورمند آفریده شود که گیلگمش را از زورگویی بازدارد. انکیدو از خاک آفریده می‌شود.او که همراه جانوران دشت زندگی می‌کند، طی ماجرایی با گیلگمش رو در رو، و به زورآزمایی با او می‌پردازد. پس از آن، انکیدو دوست و همراه گیلگمش می‌شود تا روزی که مرگ او فرا می‌رسد. گیلگمش که تاب فقدان انکیدو را ندارد، با حقیقت مرگ روبه‌رو و برای دست یافتن به راز جاودانگی راهی سفر می‌شود. اما سرانجام بی‌نتیجه به اوروک باز می‌گردد. انکیدو در حماسه گیلگمش نماد روح بشر است. بشری که برای رسیدن به تمدن و پیشرفت، از خواستگاه خود دور می‌شود و همواره به دنبال جاودانگی است. اینک هنر، آغوشی برای آرامش روح و ارضای میل به جاودانگی اوست.

انکیدو در اعداد...

0 +
هنرمند

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. 

0 +
اثر هنری

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. 

انکیدو چه‌کاری انجام میده..؟!

ما در انکیدو آرت مجموعه‌ای از آثار هنرمندان مستقل کشورمان را با شما به اشتراک می‌گذاریم. تعداد بسیار زیاد و تنوع فراوان آثار هنری دست‌ساز در فضای اینستاگرام، جستجو و رسیدن به محصول موردنظر را برای مخاطب سخت و ارتباط بین هنرمند و مخاطبش را با مشکل مواجه کرده است.
سعی ما بر این است که از طریق وب‌سایت انکیدو آرت، مسیر ارتباطی راحت‌تر و منسجم‌تری بین هنرمند و مخاطبان آثارش فراهم کنیم. فروش محصولات بر روی وب‌سایت انکیدو آرت انجام نمی‌گیرد و درگاهی برای فروش نیز وجود ندارد. ما تنها به معرفی هنرمندان مستقل و آثار هنری آن‌ها می‌پردازیم و مسیر رسیدن مخاطب به اثر موردنظرش را آسان‌تر می‌کنیم.

دوستان اِنکیدو چه می‌گویند؟

با اِنکیدو دوست شو !!!!

اگر فکر می‌کنید که جای آثار هنری‌ شما در اِنکیدو خالی‌ست همین حالا برای ما پیام بگذارید…ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد…

انکیدو آرت هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه خریدوفروش محصولات ندارد و هنرمندی را تأیید یا رد نمی‌کند.

بی‌شک نظرات شما در مورد آثار و به اشتراک گذاشتن تجربه‌تان در خرید از یک محصول، برای ما، هنرمندانی که با ما همکاری می‌کنند و دیگر مخاطبین بسیار ارزشمند و کاربردی خواهد بود. بنابراین حتماً نظر خودتان را بر روی آثار معرفی‌شده بنویسید.

درصورتی‌که تمایل به حضور در انکیدو آرت دارید، از طریق صفحه «تماس با ما» می‌توانید با تیم انکیدو آرت در ارتباط باشید.

همچنین درصورتی‌که در حال حاضر از هنرمندانِ همراه ما هستید و در مورد محصولی که متعلق به شماست و روی سایت قرار گرفته است، اشتباهی رخ‌داده از طریق صفحه «تماس با ما» می‌توانید مشکل به وجود آمده را با ما در میان بگذارید.

شایان‌ذکر است که طراحی لوگو و دیگر المان‌های انکیدو آرت، الهام‎ گرفته از آثار مرتضی ممیز در کتاب «گیل‌گمش»، برگردان احمد شاملو است.